Ajurveeda iidsed tarkused. Šamanistlik maalähedane hingestatus. Aastaajad ja naise elutsüklid. Elu puudutus on neljast nädalavahetusest koosnev retriit naistele, mis kestab läbi aasta. Parim on osa saada kogu tsüklist, aga osaleda võib ka eraldi moodulitel.

ELU PUUDUTUS
Retriit naistele
26. - 28. juuni, 2020 


Retriidil tähistame rituaalselt naiseks olemist kogu selle spektris, kevade voolamise, suve õitsemise, sügise tormi ja talve vaikusega. Vaatleme naist, kui loodusnähtust, kes kulgeb läbi aasta harmooniliselt koos loodusrütmidega. Lubame looduse ja suguõdede peegeldusel juhtuda ja juhatada. Kogeme neil kohtumistel elu kui tseremooniat ja loome koos naiste ühtsustunnet, mis meid ja kogu maailma ülendab. See on naiste pidu ja armastust loov kogemus! Oodatud on naised sõltumata east, noored neiud, emad ja vanaemad. Mida rohkem erinevas vanuses naisi, seda sügavam sidusus, ühendus ja jagamine sünnib. Kuulame, jagame, tantsime, puudutame, teeme süüa, vaatame, saunatame, teeme riituseid, õlitame:)

Suvise retriidi rosinaks on muidugi higitelk!

Retriidil elame ajurveeda raamistikus ja suurendame teadlikkust, kuidas pehmelt kohaneda pidevate muutustega, aastaaegadega, keha kulumisega, rollide vaheldumisega jne.

Suvi. 26. - 28. juuni

Päike on kõrgel, energiad on looduses sel ajal kõige võimsamad, loodus on täisväes ja õitsemises, nii naisedki. Paljusus, mitmekesisus, võimalused. Armastus ja suhted. Sotsiaalsus. Mina ja õde. Avastame teineteist ja mängime koos. Tuli. Füüsiline tippvorm ja emaks kasvamine naise elutsüklis.

Sügis. 2. - 4. oktoober
Küpsus, viljade valmimine. Küllus. Enese ja teiste tunnustamine ja toetamine. Jagamine. Mina ja tütar / mina ja ema / mina ja armsam / mina ja õed. Hoolitsemine teineteise eest. Jagame küllust. Talletame. Maa. Vaimsed viljad naise elutsüklis, andmisrõõm.

Kohtumised toimuvad looduskaunites kohtades, kõigi mugavuste ja saunaga imelistes puhkemajades. Kõik neli korda on samas kohas, et näha ja tunnetada looduse muutumist. Parim on, kui saad osaleda kõigil neljal moodulil, sest nii teeme iseenda, grupi ja loodusega läbi ühe aastaringi.

Talv. 24. - 26. jaanuar

Vaikus. Rahu. Puhkus. Tänulikkus. Mõistmine. Hoidmine. Ülendus. Meie, üksolemine. Parim aeg vaadata sügavuti enda sisse ja teha just sisemist kasvamist toetavaid praktikaid. Puhkuse ja enese soojas hoidmise aeg. Selguse loomise aeg. Mina olen. Õhk. Üksolemine, kõrgem teadvus naise elutsüklis.

Kevad. 3. - 5. aprill
Voolamine, tärkamine. Nii, nagu loodus tärkab uuele elule, mahlad hakkavad voolma, nii tärkavad ka naised uuele elutsüklile. Ärkamine iseendasse. Teed suurpuhastust ja vaatad, mis on, mida pole, mis on üle, mida juurde. Enese aktsepteerimine. Vaatame, mida kevade energiad meile pakuvad, mida soosivad. Mida süüa, kuidas liikuda, millele tähelepanu pöörata. Keskendume suuresti iseendale, vaadata, tunnetada, kui palju mul on energiat, et uut elutsüklit, looduseaastat alustada. Rõõm iseenda avastamisest. Mängulust. Vesi. Suguküpseks saamine ja rasedus naise elutsüklis.

Ühe mooduli hind on 222€. 

Toimumiskoht ja täpsem info saadetakse registreerumisel.

Naiste retriiti juhendavad tantsurännaku õpetaja, loodusterapeut Kristina Paškevicius ja
ajurveeda praktik, psühholoog Mirjam Hakkaja.

Kristina Paškevicius.

Olen tantsija, koreograaf, loodusterapeut ja ökoaktivist. Kolme lapse ema. Olen vabakutselisena lavastanud, mänginud ja teinud koreograafiat erinevates Eesti teatrites, kuulunud erunevate festivalide, laagrite ja retriitide korraldustiimidesse. Olen Tantsurännaku üks loojaid ja õpetajaid Eestis. Tegelen igapäevaselt Tantsurännakute, Tantratantsu, higitelgi tseremooniate, naiste ringide juhendamisega, kehatöö ning loodusteraapiaga.

Olen naiseks olemise müsteeriumit uurinud teadlikumalt viimased kakskümmend aastat, nii läbi enda, kui teiste naiste. Korraldanud naiste ringe, retriite, kohtumisi, teemapäevi, naiste väestamise ja tervendamise higitelke. Tantrapraktikate juurde jõudsin kümmekond aastat tagasi. Terapeudina olen kokku puutunud, nii naiste, kui meeste seksuaaltervise nõustamisega. Tantsuõpetajana olen kehatööd praktiseerinud väga pikalt ja kasutanud kehatöö praktikaid nii oma üritustel kui ka teraapiates.

Minu südame asi on õnnelik olla! Mis mind teeb õnnelikuks? Rahu, ilu, koostöö, loomine, oma südame hääle kuulamine, kontakt iseenda ja ümbritsevaga, ühes hingamine teiste inimestega, loodus ja päris kindlasti teeb mind õnnelikuks tantsimine. Ma elan ja hingan läbi tantsu. Just läbi tantsu tunnetan ma kohalolu ning kontakti oma tõelise olemusega. Minu suurim õpetaja on müstiline Elu ise. Elult olen õppinud, et igaühel meist on oma unikaalne tants ja sisemine rütm, nagu ka aastaaegadel, loodusel, elementidel, tähtedel. Neid rütme tunnetades ja mõistes saame koos maailmaga voolama hakata toetaval, kaunil ja südantsoojendaval moel.

Minu suurimad mõjutajad elus on olnud Teater, Tants, Tantra, Shaolin, Taiji, Butoh, Aroomteraapia, Refleksoloogia, Homöopaatia, Reiki, Šamanism, Lapsed, Mehed, Naised ja Vaikus...Korraldan erinevaid laagreid, retriite, töötubasid, teemapäevi, nii suurematele, kui väiksematele gruppidele, nii linnas, kui maal, nii siseruumides, kui metsas ja lõkke ääres. Teemadeks ikka iseendale lähemale jõudmine ja mõnusam kulgemine siin elus. Teen ka individuaalvastuvõtte. Vaatan ja kuulan inimest, kui tervikut. Kuidas ta liigub, magab, sööb, joob, mõtleb, tunneb....ja püüame koos leida lahenduse teda vaevavale teemale. Minu käsitööoskuste hulka kuuluvad aroomimassaaž, refleksoloogia, homöopaatia, reiki ja midagi, mis mulle sündides on kaasa antud....on see, siis head käed, selgelt teadmine, intuitsioon....Tunnen, et armastan ja hoolin.

elutants.ee/ 

Mirjam Hakkaja.
Olen ajurveeda praktik ja psühholoog, nelja lapse ema, suhtes sama partneriga kakskümmend viis aastat. Oma töös ajurveeda praktikuna tegelen kliendi füüsilise ebamugavuse vähendamisega, tervise juurprobleemi väljaselgitamisega, keha ja meele tasakaalustamisega ning lõdvestumise õpetamisega. Tunnetan, et haiguste põhjuseks on paljudel juhtudel armastuse puudus, mis võtab erinevaid vorme. Pehmed kehapraktikad on kõige tõhusam viis mõjutada seda, mis kehas toimub.

Lisaks individuaalsetele konsultatsioonidele olen läbi viinud ajurveeda puhastuslaagreid (panchakarma), tantristlikke rituaale, naistelaagreid, massaaži- ja meditatsioonilaagreid ning töötubasid. Teen grupisündmusi, sest mulle meeldib kooshingamine ja -loomine ning soovin ikka ja jälle kogeda erilist ühtsuse ja armastuse tunnet, mis tekib sügavalt lõdvestudes armsate kaasteelistega hoitud ruumis.

Minu südameasi on armastus. Olen armastust uurinud läbi suhete, rituaalide ja ajurveeda. Mind huvitavad teemad, kas mehed ja naised tajuvad armastust ühtmoodi? Kas see kõrgem kosmiline kord, mida naised tajuvad armastusena, ilmutab end meestele intellektina? Ajurveeda kaudu olen jõudnud sellise määratluseni, et armastus on leebus, mõstmine, rahu ja tasakaal, elu magus maitse. Ajurveeda on minu jaoks armastuse tunde suurendamise tehnikate ja võtete praktiline kogum.

Elu on pidevas rütmilises muutumises ja nõuab pidevat pehmet kohanemist. Igaks asjaks on oma AEG. Armastus on eluviis, kus sa rakendad oma otsustusvõimet - intellekti, et valida rahu oma kehaga, rahu meeles, rahu perekonnaga ja emotsioonidega, kogukonnaga ja jumalaga.

ajurveeda.ee